Production Team Studies

10+ programů v angličtině

70+ let filmové tradice

6 Oscarů

Nastartuj svoji kariéru u filmu!

Hledáme nadšence, kteří chtějí udělat první krok v kariéře u filmu, domluví se anglicky a nebojí se výzev. Jednoroční intenzivní kurz produkce na FAMU otevírá přihlášky. Deadline podání přihlášky je 12. června 2023.

Chci k filmu!

Production Team Studies

FAMU v akademickém roce 2023/24 otevírá prezenční dvousemestrální certifikovaný kurz FAMU International a Katedry produkce – Production Team Studies, vyučovaný v anglickém (cca 80 procent) a českém (cca 20 procent) jazyce.

Studijní plán je navržen tak, aby jsi se během přednášek dozvěděl/a vše o produkci
a filmařině. Na speciálních mentorských dílnách se pak naučíš, jak se připravit na natáčení. V neposlední řadě získáš také hromadu praktických dovedností, protože během roku natočíš minimálně 3 krátké filmy.

Samotné studium je zdarma, vyjma specifických akcí během roku, jako je Synchronization week s ostatními studenty anglických programů v Poněšicích, MFDF Jihlava, FAMU Fest a dalších... Nicméně tvá účast je dobrovolná a na festivaly navíc můžeš dostat slevu.

Je důležité zmínit, že nebudeš mít status studenta. Production Team Studies je certifkovaný kurz, který je zakončen certifikátem FAMU s výpisem absolvovaných předmětů a získanými ECTS kredity.

Až zdárně absolvuješ program, můžeš směle naskočit do profesionální produkce, a nebo se přihlásit na Katedru produkce, která bude přihlížet k tomu, že jsi roční intenzivní kurz absolvoval/a.

Studium PTS mi umožnilo získat praxi ve filmovém oboru, dovednosti a všeobecný přehled v audiovizuální tvorbě, zdokonalit mojí angličtinu a především poznat spoustu skvělých lidí z celého světa, se kterými jsem dodnes stále v kontaktu. Po absolvování PTS jsem byla přijata na FAMU, což beru jako další benefit.

- Linda Pilková, studentka Katedry Produkce

Jak probíhá výuka?

V rámci programu musíš nasbírat 60 ECTS kreditů, z toho polovina je připsána za praktická cvičení a polovina za přednášky a semináře.

Praktická cvičení jsou realizována v mezinárodních štábech, kde je hlavním jazykem angličtina. Výuka a  praktická cvičení během roku zaberou 20 - 30 hodin týdně. V době natáčecího období musíš počítat s více jak 40 hodinovou časovou dotací. Protože u filmu tomu není jinak - bez práce nejsou koláče.

Pokud máš zájem se podívat na studijní plán a možnosti volitelných předmětů, mrkni sem. Kurz je zároveň výbornou přípravou pro ty z vás, kteří zvažují nástup na Katedru produkce.

Podmínky přijetí a přijímací řízení

Základními podmínkami je věk minimálně 18 let, znalost českého a anglického jazyka (pohovor je veden zčásti v angličtině). Termíny se mohou měnit s ohledem na epidemiologickou situaci v ČR.

První kolo

Pro přijetí do prvního kola je třeba vyplnit online přihlášku a přiložit následující dokumenty v českém jazyce a ve formátu PDF.

  • životopis s dosavadním vzděláním a praxí
  • stručný motivační dopis na téma proč tě zajímá filmová produkce
  • seznam 10 filmových děl, která považuješ za podstatná z hlediska svého zájmu a chápání kinematografie
  • úvahu nad vlastními organizačními schopnostmi a samostatností přístupu k řešení problémů (max. 1 normostrana)
  • esej na téma „Krátký film a jeho tvůrčí a společenský potenciál“ (max. 2 normostrany)

Výše zmíněné dokumenty bude vyhodnocovat odborná komise FAMU a vybrané uchazeče pozve do druhého kola. O ne/přijetí do druhého kola budou uchazeči informování do 20. června 2023 na e-mail uvedený v přihlášce.

Vyplnit přihlášku

Druhé kolo

Uchazeči přijati do druhého kola budou pozváni k pohovoru s odbornou komisí. Pohovor bude probíhat ve dnech 28. června 2023 osobně v Praze na FAMU, pokud situace dovolí, případně zajistíme online možnosti.

O přijetí či nepřijetí ke studiu bude uchazeč informován e-mailem nejpozději 11. července 2023. Začátek výuky je plánován v polovině září.

Mám zájem o studium!

What's happening

There is always something. Read some of the latest blog posts.

Do you want to know what made Miloš Forman so successful?

Feb 25, 2019

|

Klub FAMU

The History Of Web Design

Feb 25, 2019

|

Klub FAMU

See all the posts

Důležité termíny

Pokud se chceš stát součástí FAMU, zapiš si tyhle termíny do diáře!

Deadline podání přihlášek

June 12, 2023

2. kolo přijímacího řízení

June 28, 2023

Oznámení o přijetí

July 11, 2023

Nástup ke studiu

September 18, 2023

"Studying Masters at FAMU was one of my best career steps I can imagine to take"
Martin Andrle
Independent director, class 2015

Mám dotaz!

A my máme odpovědi, respektive Bára je má. Napsat ji můžeš na famu.international@famu.cz, nebo do formuláře níže.
Jo, a také máme Facebook.

Napiš nám

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Anna Šlajová

Admission Officer

Where to

Designed and developed by Status Quack.

That’s all folks, thanks!