Production Team Studies

10+ programů v angličtině

70+ let filmové tradice

6 Oscarů

Nastartuj svoji kariéru u filmu!

Chceš udělat první krok do filmového světa, domluvíš se anglicky a nebojíš se výzev? Přihlas se na jednoroční intenzivní kurz produkce na FAMU!
Deadline podání přihlášky je 16. června 2024.

Chci se přihlásit!

PRODUCTION TEAM STUDIES

FAMU v akademickém roce 2024/25 otevírá prezenční dvousemestrální certifikovaný kurz FAMU International a Katedry produkce, vyučovaný v anglickém (cca 80 %) a českém (cca 20 %) jazyce s názvem Production Team Studies.

Proč studovat Production Team Studies?

Studijní plán je navržen tak, že se během přednášek dozvíš vše o produkci a natáčení. Získáš ale hlavně spoustu praktických dovedností, protože se během roku budeš podílet na realizaci minimálně 3 krátkých filmů.

Studium je zdarma, kromě několika akcí během roku, jako je seznamovací týden se zahraničními studenty v Poněšicích, MFDF Jihlava, FAMUFest, mimopražských workshopů a další... Nicméně tvá účast na těchto akcích je dobrovolná a na festivaly navíc můžeš dostat slevu.

Production Team Studies je certifkovaný kurz, který je zakončen certifikátem FAMU s výpisem absolvovaných předmětů a získanými ECTS kredity. Je také dobré zmínit, že nebudeš mít status studenta.

Po získání certifikátu můžeš směle naskočit do profesionální produkce, a nebo se přihlásit na Katedru produkce, kde se ti bude dost hodit, že máš tento roční intenzivní kurz za sebou.

Studium PTS mi umožnilo získat praxi ve filmovém oboru, dovednosti a všeobecný přehled v audiovizuální tvorbě, zdokonalit mojí angličtinu a především poznat spoustu skvělých lidí z celého světa, se kterými jsem dodnes stále v kontaktu. Po absolvování PTS jsem byla přijata na FAMU, což beru jako další benefit.

- Linda Pilková, studentka Katedry Produkce

Jak náročná je výuka?

V rámci programu doporučujeme nasbírat 60 ECTS kreditů, z toho přibližně polovinu získáš za praktická cvičení a polovinu za přednášky a semináře.

Praktická cvičení jsou filmy, které připravuješ a natáčíš v mezinárodních štábech, kde je hlavním jazykem angličtina. Výuka a praktická cvičení během roku zaberou 20 - 30 hodin týdně. V době natáčecího období se ale náročnost studia zvýší na cca 40 hodin týdně. Ani ve filmové praxi tomu není jinak.

Pokud máš zájem se podívat na studijní plán a možnosti volitelných předmětů, mrkni sem. Kurz je zároveň výbornou přípravou pro ty z vás, kteří zvažují nástup na Katedru produkce.

Jak probíhá produkce na PTS?

Podmínky přijetí a přijímací řízení

Základními podmínkami je věk minimálně 18 let a znalost českého i anglického jazyka (pohovor je veden zčásti v angličtině).

První kolo

Pro přijetí do prvního kola je třeba vyplnit online přihlášku a přiložit následující dokumenty v českém jazyce a ve formátu PDF.

  • životopis s dosavadním vzděláním a praxí
  • stručný motivační dopis na téma proč tě zajímá filmová produkce
  • seznam 10 filmových děl, která považuješ za podstatná z hlediska svého zájmu a chápání kinematografie
  • úvahu nad vlastními organizačními schopnostmi a samostatností přístupu k řešení problémů (max. 1 normostrana)
  • esej na téma „Krátký film a jeho tvůrčí a společenský potenciál“ (max. 2 normostrany)

Výše zmíněné dokumenty bude vyhodnocovat odborná komise FAMU a vybrané uchazeče pozve do druhého kola. O ne/přijetí do druhého kola budou uchazeči informování do 24. června 2024 na e-mail uvedený v přihlášce.

Vyplnit přihlášku

Druhé kolo

Uchazeči, přijati do druhého kola, budou pozváni k pohovoru s přijímací komisí. Pohovor bude probíhat ve dnech 27. - 28. června 2024 osobně v Praze na FAMU, pokud situace dovolí, případně zajistíme online možnosti.

O přijetí či nepřijetí ke studiu bude uchazeč informován e-mailem do 12. července 2024. Začátek výuky je plánován na 16. září 2024.

Mám zájem o studium!

What's happening

There is always something. Read some of the latest blog posts.

Do you want to know what made Miloš Forman so successful?

Feb 25, 2019

|

Klub FAMU

The History Of Web Design

Feb 25, 2019

|

Klub FAMU

See all the posts

Důležité termíny

Pokud se chceš stát součástí FAMU, zapiš si tyhle termíny do diáře!

Deadline podání přihlášek

June 16, 2024

2. kolo přijímacího řízení

June 27, 2024

Oznámení o přijetí

July 12, 2024

Nástup ke studiu

September 16, 2024

"Studying Masters at FAMU was one of my best career steps I can imagine to take"
Martin Andrle
Independent director, class 2015

Mám dotaz!

A my máme odpovědi, respektive Anna je má. Napsat ji můžeš na famu.international@famu.cz, nebo do formuláře níže.
Jo, a také máme Facebook.

Napiš nám

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Anna Šlajová

Admission Officer

Where to

Designed and developed by Status Quack.

That’s all folks, thanks!